strip strip strip strip strip strip strip strip strip strip strip strip strip

Doprava

Flaam sa koná v outdoorovom komunitnom a kultúrnom centre Hidepark v Nitre. Lokalita v tesnej blízkosti centra mesta je skvelá v tom, že na festival sa vôbec nemusíš trepať autom – príď peši, na bajku, taxíkom alebo MHD-čkou. Spravíš niečo pre prírodu a budeš si môcť dať pivo alebo panáka.

ADRESA: Hidepark Nitra - Kultúrne centrum, Vodná 4675, 94901 Nitra
GPS: 48.314755, 18.068240

VLAKOM ALEBO AUTOBUSOM

Po tom ako vystúpiš na vlakovej alebo autobusovej stanici v Nitre, máš niekoľko možností, ako sa na Flaam dostať. Môžeš ísť po vlastných – je to príjemná prechádzka trvajúca 25–30 minút. Stačí, keď sa spýtaš najbližšieho miestneho, alebo zadáš do navigácie HIDEPARK. Alebo môžeš využiť Bolt kolobežky, ísť MHD-čkou (zastávka Rázcestie autobusová stanica), alebo taxíkom. Info nižšie.

TAXI

Využi služby niekoľkých nitrianskych taxi služieb alebo appku Bolt. Výhodou dopravy taxíkom pred autom je ten, že taxík ťa vezme priamo pred festivalovú bránu. Cena za jazdu taxíkom v Nitre sa pohybuje v rozmedzí 2,50–3,50€.

NETOPÍR TAXI: +421 907 616 161
CITY TAXI: +421 904 442 255
MOJE TAXI: +421 903 553 553
TOP TAXI NITRA: +421 940 550 110
ZOBOR TAXI: +421 904 929 292

MHD

Najbližšími zastávkami k festivalovému areálu sú zastávky Párovská (linky 7, 30 a 17) a Štúrova (linky 6, 8, 9, 11, 12, 13, 18, 21, 24, 25, 26, 30, 32, 33 a 99). V blízkosti oboch budú osadené smerovníky vedúce na festival. K areálu to zo zastávok trvá peši cca 5–10 minút.

AUTO

Ak už naozaj musíš, čo s tebou. Ako sa teda na Flaam dostaneš? Na veľkom kruhovom objazde pri nákupnom centre Galéria využi výjazd pred McDonald’s na ulicu Janka Kráľa. Po niekoľko sto metroch využi odbočku doľava na ulicu Vodná oproti bielej budove Fotogalérie Trafačka. O ďalších pár sto metrov narazíš na most, na ktorom ťa bude parkovacia služba navigovať na festivalové parkovisko za mostom. K festivalovému areálu je to z parkoviska približne 5 minút chôdzou.

Ubytovanie

Flaam je dvojdňový festival, takže ak si chceš užiť oba dni, budeš u nás musieť s najväčšou pravdepodobnosťou prespať. Pred festivalovým areálom sa preto nachádza stanové mestečko spolu s hygienickou zónou v areáli (wc+sprchy), kempovanie v ktorom je bezplatné, avšak na vlastné riziko. Ak si však jemný tvor a potrpíš si na komfort, tu je pár tipov, kde si môžeš v Nitre zarezervovať posteľ (alebo skús Airbnb):

GLYCERIN HOSTEL (10 min. pešo od festivalového areálu)
nitraglycerinhostel.com

PENZIÓN ZOBORSKÁ ***
penzionzoborska.sk

UBYTOVŇA NITRAN
ubytovanienitran.sk

HOTEL ATRIUM ***
hotelatriumnitra.sk

HOTEL COMFORT ****
hotelcomfort.sk

Papať a piť

Nemusíš si k nám vláčiť lepence, ani májku s bambinom. A neboj, nebudeme ťa trápiť cigánskou či klobáskami. Práve naopak – od roku 2020 sme sa rozhodli, že Flaam bude kompletne bez mäsa. Nemaj však obavy, náš výber vegetariánskych a vegánskych food truckov a stánkov podkope presvedčenie aj toho najzarytejšieho mäsožravca. Rovnako je to u nás aj s pitným režimom. Vstup na festival s vlastným alkoholom je zakázaný – ale na festivalovom bare dostaneš skvelé pivko, limču či pálenku za veľmi fér ceny. Okrem toho u nás nájdeš festivalovú kaviareň Rosetta s bombovou výberovou kávou.

Deti, dôchodci a ŤZP

Tí najmenej a najviac skúsení či znevýhodnení flamenderi majú na Flaam vstup so zľavou.

Dieťa do 12 rokov má vstup na Flaam zadarmo a povolený len v sprievode rodiča či zákonného zástupcu.

Držitelia preukazov ŤZP a ŤZP-S sa ním musia preukázať spolu s lístkami pri vstupe na festival.

Zvýhodnené lístky sa dajú kúpiť len online cez platformu GoOut.

Psy a drogy

PSY, MAČKY, ANDULKY & VŠETKO SLUŠNE VYCHOVANÉ TVORSTVO

S domácimi miláčikmi všetkých veľkostí, tvarov a farieb na Flaame nemáme problém, a sú na ňom vítaní! Dajte však pozor, aby oni nemali problém s Flaamom. Sám vieš najlepšie, koľko ľudí a aký hluk tvoje stvorenie znesie.

DROGY

Nebuď šiši a daj si radšej pivo, borku alebo víno! Distribúcia omamných látok (až na tie legálne ako alkohol či tabak) je na Flaame – tak ako na celom Slovensku – nelegálna.

Hidepark

Flaam sa koná na dnes už legendárnom nitrianskom Hideparku. Toto dobrovoľníkmi vybudované outdoorové kultúrne a komunitné centrum je slovenským unikátom. Tesne za historickým centrom Nitry hneď za riekou s výhľadom na Zobor, sa v priestore bývalej skládky podarilo za 10 rokov vybudovať skutočne jedinečný priestor. Okrem veľkej plochy s unimobunkami určenej na koncerty, premietania a prednášky, je jeho súčasťou aj komunitná záhrada a komunitná materská škola. Hidepark je najpríjemnejším letným miestom v Nitre s fantastickým tímom a komunitou okolo neho, a my sme veľmi radi, že Flaam je jeho najnavštevovanejšou akciou roka.

viac info: hidepark.sk

Kam v Nitre cez Flaam

Nechceme, aby tvoja návšteva Nitry bola len o Flaame! Okrem nami aktivít vo festivalovom programe,, počas ktorých ťa prevedieme po Nitre my, sa môžeš počas Flaamu vydať objavovať mesto aj na vlastnú päsť. Preto sme pre teba pripravili mapku s tým najlepším, čo podľa nás Nitra ponúka – od remeselného piva, výberovú kávu a vegánske burgre, cez Nitriansku galériu a Synagógu až po architektonické pamiatky, nenáročné turistické vyhliadky alebo nitrianske kúpalisko, ktoré je len 15 minút peši od Hideparku.