strip strip strip strip strip strip strip strip strip

Malé ihrisko pre veľké deti. Dvojdňová bitka s letnou nudou. Flaam.

Flaam Festival Hidepark Nitra

Od svojho vzniku v roku 2014, keď sme Flaam založili ako partia kamošov, festivalových nadšencov a milovníkov umenia, vyrástol na jeden z najzaujímavejších medzinárodných letných festivalov na Slovensku, ktorý je úplne (ale úplne) iný ako všetky ostatné. Aspoň podľa nás. Prečo?

Flaam je jedinečný kvôli svojej intímnej atmosfére (má obmedzenú kapacitu na 1200 návštevníkov a všetky pódiá sú tak blízko k davu pod nimi, ako sa len dá), hravému prístupu (aký iný festival ťa po prehýrenej noci vyženie na trojhodinovú túru na najbližší kopec?) a odvahe prezentovať čerstvé a zaujímavé umenie trocha inak. Môže to byť čokoľvek – hudba, divadlo, film, dizajn, jedlo, káva, origami – súčasťou Flaamu môže byť všetko, čo nie je nuda. Okrem reggae. Jedine, že by ho hral dredatý islandský producent na xylofóne. Inak sľubujeme, že reggae na Flaame nikdy nebude. NIKDY.

Hrali u nás

Sega Bodega (UK) / HMLTD (UK) / Low Roar solo (US) / Iglooghost (UK) / ÄTNA (DE) / Mind Enterprises (IT) / Sykur (IS) / Ora The Molecule (INTL) / Kris Baha (AUS) / Seward (ES) / Katarzia & Pjoni / FVLCRVM / Saul / Coals (PL) / Fenster (DE) / Bert & Friends (CZ) / Katarzia / Billy Barman / Korben Dallas / Poly Chain (UA) / Hańba! (PL) / BANFI (UK) / Ventolin (CZ)/ HRTL (CZ) / Chiki Liki Tu-a / Bulp / Fallgrapp / Mucha (CZ) / Bad Karma Boy / LUVVER / Karpov not Kasparov (RO) / Hyphen Dash (UA) / Katarína Máliková / Isama Zing / God and Eve / nvmeri / Tamara Kramar / 52 Hertz Whale / P/\ST / Westdale (CA) / Market (CZ) / 1flfsoap (CZ) / Nina Kohout / DJ Vec / Raptor Koch / Monster (PL) / Lor (PL) / The High Corporation (CZ) / Subtension / Fresh Out Of The Bus / Jimmy Pé / Ghost of You (CZ) / Oliver Torr & David Herzig / From Our Hands / From Another Mother (HR) / Lavagance / Walter Schnitzelsson / DIS IS MARKĒTA / Marhule / Small Town Life / Eva Porating / ManMachine (HR) / Vrbovskí Víťazi / MALALATA / Facheroia (UA) / fleika (CZ) / Frequency / TIMEA (SK) / Says / Yanko Kral / Imre Kiss (HU) / Claudia (ES) / Tasya (RU) / LDY OSC (MX) / Exhausted Modern (CZ) / Trance Kafka (CZ) / NCOL (CZ) / New Magic Media (CZ) / Clutch at Straws (AT) / Inkwall / Ariana (CZ) / Martina Javor / Zabiť Františka / Džumelec / wnchnz & odm / RIAVA / DJ Rafo / Bobsan / Matwe / Purist DJs / Dornkappel / Tomáš Gregor Band / Still Sparkling / meowlau X val / Martin Kukučka – Drumology / Papermoon Trio / Boyees / The Rabbeats /Computerboy / Abusus / Tuzex Orchestra / Bilčo / Párovské Hlavy / Italo Mario Italo

Povedali o nás

„Nitriansky Flaam nie je bodkou, ale výkričníkom na konci leta.”
hudba.sk

„Proč jsi vlastně tady?“ Další otázka, která přišla během prvního večera hned od dvou neznámých lidí. Odpověď „Protože jsem tu nikdy nebyl“ přinesla jen další otázky. Už se těším, až budu příští rok odpovídat: Protože jsem tu byl loni.”
Full Moon Magazine

„Jen marně si vybavuji akci, kde by prakticky všechno bylo dotažené do detailů s takovou precizností.”
alterecho.cz

“Strekol mi do očí spevákov pot. Milujem to tu.”
nadšený návštevník po koncerte pri bare

„Čo považujem za kultúrnu udalosť roka? Flaam festival v nitrianskom Hideparku, ktorý organizujú veľmi šikovní Nitrania a prinášajú originálne nápady, aj čo sa týka kurátorovania a svietenia stejdžov. Ich organizovanosť, nápady, vizuály a celková atmosféra a vibe festivalu sú na medzinárodnej úrovni.”
Katarzia, speváčka a producentka pre Denník N

„Jestli zajet na nějakej menší slovenskej festival, tak to musí bejt Flaam. To je akože neuvěřitelná střela! Dramaturgie top. Organizace top. Nálada ultrastrop. Doufáme, že sme nebyli naposledy!”
kapela P/\ST

„Po dvoch dňoch nabitých koncertami, divadlom, prednáškami a cyklistickým objavovaním Nitry – človek sa len ťažko ubrátni analýze toho, čo zažil, a myšlienke, že menšie festivaly ako Flaam majú obrovský zmysel a presah nielen v rámci budovania domácej hudobnej infraštruktúry, ale tiež ako motivácia objaviť miesto a mesto, v ktorom sa konajú. Well done, Flaam!”
hudba.sk

„Nemám rád festivaly. Pracujem v hudobnom priemysle, takže posledná vec, ktorú chcem robiť, je sledovať kapely pre zábavu. Flaam nezmenil môj názor na všetky festivaly ale zmenil môj názor na festivaly s názvom Flaam a sledovanie kapiel na festivale Flaame. Je malý, takže bar nie je nikdy ďaleko a menšia kapacita znamená menšiu šancu stretnúť idiotov – a skutočne, všetci na Flaame sa zdali byť až nadprirodzene priateľskí. Produkcia bola naozaj dobrá, jedlo a pitie vynikajúce a počasie úžasné Dokonca aj hudba sa mi páčila. Hralo sa až do skorých ranných hodín, no to som sa už krútil v posteli, poriadne opitý, s plným žalúdkom a veľmi, veľmi šťastný."
Andy Inglis – škótsky hudobný manažér (Savages, SOHN, Novo Amor) a majiteľ agentúry 5000 management

“Stratila som tam kamošku, ale hneď som ju našla. Malé festivaly ftw!”
komentár na Instagrame