Flaam 22
O Flaame       O Flaame       O Flaame       O Flaame       O Flaame       O Flaame       O Flaame       O Flaame       O Flaame       O Flaame       O Flaame       O Flaame       O Flaame       O Flaame       O Flaame       O Flaame       O Flaame       O Flaame       O Flaame       O Flaame       O Flaame       O Flaame       O Flaame       O Flaame       O Flaame      

Ostrov pozitívnej deviácie. Malé ihrisko pre veľké deti. Dvojdňová bitka s letnou nudou. Flaam.

Flaam Festival Hidepark Nitra

Od svojho vzniku v roku 2014, keď sme Flaam založili ako partia kamošov, festivalových nadšencov a milovníkov umenia, vyrástol na jeden z najzaujímavejších medzinárodných letných festivalov na Slovensku, ktorý je úplne (ale úplne) iný ako všetky ostatné. Aspoň podľa nás. Prečo?

Flaam je jedinečný kvôli svojej intímnej atmosfére (má obmedzenú kapacitu na 1200 návštevníkov a všetky pódiá sú tak blízko k davu pod nimi, ako sa len dá), hravému prístupu (aký iný festival ťa po prehýrenej noci vyženie na trojhodinovú túru na najbližší kopec?) a odvahe prezentovať čerstvé a zaujímavé umenie trocha inak. Môže to byť čokoľvek – hudba, divadlo, film, dizajn, jedlo, káva, origami – súčasťou Flaamu môže byť všetko, čo nie je nuda. Okrem reggae. Jedine, že by ho hral dredatý islandský producent na xylofóne. Inak sľubujeme, že reggae na Flaame nikdy nebude. NIKDY.

Hrali u nás

Iglooghost (UK) / Low Roar (US) / Ätna (DE) / Seward (ES) / Mind Enterprises (IT) / Katarzia & Pjoni / Fenster (DE) / Kris Baha (AUS) / Bert & Friends (CZ) / Ora The Molecule (INTL) / Billy Barman / Korben Dallas / Hańba! (PL) / BANFI (UK) / Coals (PL) / Ventolin (CZ) / HRTL (CZ) / Chiki Liki Tu-a / Fallgrapp / Mucha (CZ) / Bad Karma Boy / FVLCRVM / LUVVER / Isama Zing Bulp / Katarína Máliková / nvmeri / 52 Hertz Whale / Market (CZ) / 1flfsoap (CZ) / DJ Vec / From Another Mother (RO) / Karpov not Kasparov (RO) / Lor (PL) / The High Corporation (CZ) / Raptor Koch / Subtension / Fresh Out Of The Bus / Dis Is Markēta / Jimmy Pé / Ghost of You (CZ) / Fleika (CZ) / From Our Hands / Lavagance / Oliver Torr & David Herzig (CZ) / Walter Schnitzelsson / Eva Porating / ManMachine (HR) / Vrbovskí Víťazi / MALALATA / Frequency / Džumelec / Says / Yanko Král / Facheroia (UA) / Trance Kafka (CZ) / Claudia (ESP) / Imre Kiss (HU) / Tasya (RU) / Exhausted Modern (CZ) / NCOL (CZ) / Inkwall / Ariana (CZ) / Martin Kukučka / Martina Javor / RIAVA / Bobsan / DJ Rafo / Matwe / Purist DJs / Dornkappel / Tomáš Gregor Band / Still Sparkling / Papermoon Trio / Boyees / The Rabbeats / Computerboy / Abusus / Bilčo / Párovské Hlavy / Italo Mario Italo / Dedinský rozhlas DJs

Povedali o nás

„Po dvoch dňoch nabitých koncertami, divadlom, prednáškami a cyklistickým objavovaním Nitry – človek sa len ťažko ubrátni analýze toho, čo zažil, a myšlienke, že menšie festivaly ako Flaam majú obrovský zmysel a presah nielen v rámci budovania domácej hudobnej infraštruktúry, ale tiež ako motivácia objaviť miesto a mesto, v ktorom sa konajú. Well done, Flaam!”
hudba.sk

„Jen marně si vybavuji akci, kde by prakticky všechno bylo dotažené do detailů s takovou precizností.”
alterecho.cz

“Strekol mi do očí spevákov pot. Milujem to tu.”
nadšený návštevník po koncerte pri bare

„Čo považujem za kultúrnu udalosť roka? Flaam festival v nitrianskom Hideparku, ktorý organizujú veľmi šikovní Nitrania a prinášajú originálne nápady, aj čo sa týka kurátorovania a svietenia stejdžov. Ich organizovanosť, nápady, vizuály a celková atmosféra a vibe festivalu sú na medzinárodnej úrovni.”
Katarzia, speváčka a producentka pre Denník N

„Nemám rád festivaly. Pracujem v hudobnom priemysle, takže posledná vec, ktorú chcem robiť, je sledovať kapely pre zábavu. Flaam nezmenil môj názor na všetky festivaly ale zmenil môj názor na festivaly s názvom Flaam a sledovanie kapiel na festivale Flaame. Je malý, takže bar nie je nikdy ďaleko a menšia kapacita znamená menšiu šancu stretnúť idiotov – a skutočne, všetci na Flaame sa zdali byť až nadprirodzene priateľskí. Produkcia bola naozaj dobrá, jedlo a pitie vynikajúce a počasie úžasné Dokonca aj hudba sa mi páčila. Hralo sa až do skorých ranných hodín, no to som sa už krútil v posteli, poriadne opitý, s plným žalúdkom a veľmi, veľmi šťastný."
Andy Inglis – škótsky hudobný manažér (Savages, SOHN, Novo Amor) a majiteľ agentúry 5000 management

“Stratila som tam kamošku, ale hneď som ju našla. Malé festivaly ftw!”
komentár na Instagrame